Премиерът Бойко Борисов се похвали, че никой не е помагал на омбудсмана Мая Манолова повече от него.
"През целия ѝ мандат на омбудсман, въпреки съпротивата в ГЕРБ и парламента, Манолова поиска стотици милиони за хората с увреждания, които ѝ бяха дадени. Тя идваше често и много пъти при мен и министри", коментира той.
Според него отдавна е било ясно, че Манолова ще се включи в кметската битка наесен.
Бойко Борисов заяви още, че единствената му претенция към Манолова е за нейното изказване, че е "репресирана от държавата“.
"Няма как държавата да те репресира, когато всичко, което искаш, ти се случва", заяви той.
Премиерът отсече, че ГЕРБ са поемали законовите инициативи на Манолова като омбудсман.
"Като омбудсман Мая Манолова се справяше добре, не съжалявам че съм я взел. Мисля, че за държавата е било добре и не съжалявам", допълни още Борисов.
"Фандъкова с право ми се сърди, че е идвала много по-малко при мен и много по-малко съм й помагал", каза той.
"ГЕРБ искаше да отмъсти на Манолова за Костинброд, имаше цялата власт да го свърши, аз не позволих", сподели още той.
Манолова беше в основата на т.нар. Костинбродска афера на парламентарния вот през 2013 г., когато в деня за размисъл в националния ефир на една телевизия беше огласено, че са отпечатани 400 хил. над разрешените по закон за гласуване бюлетини, които били разпределени по градовете Благоевград, Хасково, Кърджали, Пазарджик, Кюстендил, Шумен, Варна, районни избирателни комисии и за Министерството на външните работи за имащите право на глас български граждани в чужбина.
Според Борисов заради тази манипулация ГЕРБ загуби проценти от гласовете на избирателите.
"Аз се подстригвам сам и мога пред вас да го демонстрирам. Прическата ми е толкова елементарна, за съжаление. Много искам да има фризьор, но няма какво да ми фризира", каза Борисов по повод обвиненията, че той е пратил хора да следят Манолова, докато се фризира.
Премиерът изрази надежда Мая Манолова и кандидатът на ГЕРБ Йорданка Фандъкова да проведат коректна кампания и призова БСП също да участват в битката, а не "да се крият" зад кандидатурата на досегашния обществен защитник.
ГЕРБ и СДС застават зад настоящия кмет на Монтана Златко Живков за 6-и мандат. Това обявиха лидерите Борисов и Румен Христов.
Надявам се, както е било и досега, на категорична победа на първия тур, заяви самият градоначалник, който е най-дългогодишният в цялата страна. Той е и трети мандат представител на България в Европейския комитет на регионите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Нидерландия одобри употребата на системата за подпомагане на водача на Tesla
Приложими ли са таксите за преминаване на кораби през Ормузкия проток?
Износът на нови коли от Китай расте с над 73% през март до около 700 хил. автомобила
Япония влага 4 млрд. долара в местен производител на чипове
Дипломати на САЩ и Иран са в Пакистан за мирни преговори
Екипажът на "Артемида II" успешно се завърна на Земята
Убийство с нож е извършено в Кърджалийско на Разпети петък
Издирват млад мъж с параноидна шизофрения в Девня
Иран остава изолиран - най-дългото спиране на интернет в историята
Левски възложи специална мисия на бивши национали
Найденов избухна: Показа скандални постове на Гребенчаров и коментира съдиите за ЦСКА-Левски
Шампионът Италия е на крачка от финалите за "Били Джийн Кинг къп"
От БФС обясниха правилно ли изгониха футболист на Арда в мача с Левски + ВИДЕО
Вечно дерби, което не прилича на никое преди!
Във Вечното дерби: Светльо Вуцов записва любопитно постижение с Левски
Любовен хороскоп за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 11 април
Чай от бяла бреза – при целулит и ставни болки
Какво се прави на Велика събота
Поверия за здраве за Великден
Задължителни ястия за Великден
Полицията издирва 29-годишен мъж от Девня
Умерена магнитна буря ще има днес
17-годишните „моряци“ изпуснаха Ботев Пд във Варна
Черно море Тича с 20-а победа в НБЛ
Синоптиците прогнозират валежи през голяма част от новата седмица
19 души са ранени в катастрофи през последните 24 часа
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди